Kategorie
kwiaciarnia jelenia góra kwiaty jelenia góra

Florystyka pogrzebowa to istotna część pracy kwiaciarni

Florystyka pogrzebowa to istotna część działalności kwiaciarni. Choć jest to zawsze bolesna i smutna uroczystość a niekiedy nawet tragiczna kwiaciarnia jelenia góra szykuje wieńce i wiązanki. Temat śmierci jest niezwykle delikatny i smutny. Z uwagi na to wolimy go nie podejmować.

Często zdarza się że nie wiemy jakie kwiaty wybrać na ę okoliczność. Ale florystyka pogrzebowa ma swoje prawa. Na pogrzeb w zasadzie pasują wszystkie kwiaty. Najlepsze będą te bardziej wytrzymałe. Warto zwrócić na to uwagę zwłaszcza zimą, kiedy kwiaty jelenia góra szczególnie poddane są na działanie warunków atmosferycznych.

Florystyka pogrzebowa

Kwiaciarnia jelenia góra sugeruje, aby w takich okolicznościach wybierać klasyczne kolory kwiatów. W dobrym tonie będą bukiety z białych i czerwonych kwiatów. Takie rośliny dobrze wpisują się w powagę uroczystości.

Z wiadomych względów nie przynosimy na pogrzeb kolorowych kwiatów zdobionych brokatem, dekorowanych rafią i innymi dekoracjami. Jest to po prostu w złym guście. W ten sposób przejawiał by się zupełny brak szacunku do zmarłej osoby.

Na pogrzeby zwykle kupuje się wieńca lub wiązanki. Te pierwsze najczęściej przynosi najbliższa rodzina i przyjaciele. Pozostałe osoby najlepiej będzie gdy przyniosą skromny bukiet. Wiązanki są na tyle uniwersalne, że mogą je przynieść zarówno osoby z najbliższej rodziny bądź znajomi.

Wieńce można postawić w pionie lub powiesić jeśli jest taka potrzeba. Kwiaciarnia jelenia góra zawsze przygotowuje te dwie możliwości. Natomiast wiązanka jest znacznie mniejsza więc z powodzeniem można ją położyć.

Czy wykonać bukiet lub wieniec samodzielnie?

Zwyczajowo lepiej tego nie robić samodzielnie, gdyż może to być źle odebrane przez niektóre osoby. Może to zostać uznane za wyraz skąpstwa. Lepiej więc odwiedzić kwiaciarnię jelenia góra i tam poprosić o wykonanie wieńca czy wiązanki. Florystka zawsze jest w stanie dopasować się danego budżetu. I z pewnością taki bukiet czy wieniec będzie zdecydowanie lepiej widziany.

florystyka pogrzebowa, kwiaciarnia jelenia góra
florystyka pogrzebowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *