Kategorie
kwiaciarnia jelenia góra kwiaty jelenia góra

Bukiety okolicznościowe na każdą okazję

Bukiety okolicznościowe na każdą okazję oferuje lokalna kwiaciarnia Jelenia Góra Flowerdecor. A od dawien dawna przyjęty jest zwyczaj że to mężczyźni obdarowują kobiety kwiatami. I tutaj nie wchodzą w grę jedynie czerwone róże, tak bardzo popularne i piękne zarazem.

Wybór kwiatów i kolorów jest znacznie większy i warto rozeznać się w tym temacie. W bardzo odległych czasach kwiaty przynosili specjalni do tego celu posłańcy. Bukiet zaopatrzony był w liścik zawierający podpis osoby od której pochodził podarunek.

Wiązanka musiała być dostarczona zwykle z samego rana. W związku z czym taki posłaniec musiał wyruszyć w drogę bardzo wcześnie. Swego czasu ludzie wysyłali kwiaty z różnych okazji.

Bukiety okolicznościowe i mowa kwiatów

Nie każdy wie, ale kwiaty mają swoją mowę. Znawca może wyczytać wiele z danego bukietu. Czasami mężczyźni mimo dobrych intencji mogą popełnić gafę. W szczególności w przypadkach, kiedy to obdarowywana kobieta zwraca na takie rzeczy uwagę.

Kwiaciarnia jelenia góra i jej florystki dobrze znają mowę kwiatów. kolory kwiatów i ich znaczenie jest łatwe do zapamiętania. Zachęcamy do zapoznania się z ich podstawowym znaczeniem.

Białe kwiaty symbolizują czystość i niewinność. Wybieramy je wówczas, gdy nie chcemy aby osoba podejrzewała nas o ukrywane uczucia. Natomiast kwiaty jelenia góra w kolorze różowym stanowią symbol przyjaźni. Jest pośrednim kolorem pomiędzy czerwonym a białym.

No i przede wszystkim czerwone kwiaty to oczywiście kolor miłości. Bezsprzecznie otrzymane od mężczyzny mówią o jednym. Jedna panowie najczęściej wybierają kwiaty właśnie w kolorze czerwonym. Sięgają po czerwone róże, a czasami nawet tulipany.

W przeciwieństwie do czerwieni kwiaty w kolorze żółtym symbolizują fałsz lub zazdrość. Jednak wiele osób zupełnie o tym nie pamięta. W związku z tym stały się one popularne i zyskały nowe znaczenie.

Bukiety okolicznościowe
Bukiety okolicznościowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *